Fudbaleri naše škole dali domaći zadatak vršnjacima grada Kraljeva

10375110_573238259473652_8813538832853372308_nFudbaleri naše škole dali domaći zadatak vršnjacima grada Kraljeva. Ovakav početak nekog teksta se dugo čekao u našoj školi. Opštinsko takmičenje grada Kraljeva u malom fudbalu  održano  13. i 14. 11. 2014.god. će se dugo pamtiti po sjajnim igrama osnovaca OŠ,,Milun Ivanovića“ iz Ušća. Krenuli su bojažljivo sa blagom sumnjom u svoje krajnje domete. Prva utakmica je igrana protiv favorizovane OŠ,,Dimitrije Tucović“. Početak nije mnogo obećavao, gubili smo sa 2-0, ali iskusni nastavnik Slavko Trifunović u igru uvodi nove igrače koji prave prevagu na terenu. Fantastičnim golovima Luke Bojanića i Branka Radenkovića naša ekipa beleži prvu pobedu sa 2-4.

U drugom kolu naša ekipa je pokazala pravu snagu i lepršavom igrom savladala OŠ,,Živan Maričić“ iz Žiče rezultatom 5-0. Moramo napomenuti da je ekipa drugo poluvreme igrala sa drugim sastavom. Ovakav lukavi potez nastavnika Slavka je mnogo doprineo u očuvanju svežine igrča koja može biti jezičak na vagi za konačni rezultat ovog takmičenja.

Došlo je i finale ,,B“ grupe u kojoj se naša ekipa sastala sa ekipom iz OŠ,,Dositej Obradović“ iz Vrbe. Rezultat od 5-1 u našu korist dovoljno govori o ubedljivosti naše ekipe.

Prvi dan je završen sa maksimalnim rezultatom. Čeka se utakmica 14.11. 2014.god. koja će pokazati  koja škola igra najbolji mali fudbal u Kraljevu. Drugog dana će igrati dve neporažene ekipe iz svojih grupa. Nastavnik Slavko Trifunović nije dao da ekipa poleti, već je insistirao na poštovanju protivnika i staloženom čekanju svoje prilike.

Dan odluke je došao i finalna utakmica između OŠ,,Sveti Sava “ iz Ribnice i OŠ,,Milun Ivanović“ iz Ušća, može da počne. Moramo napomenuti da je škola iz Ribnice imala veliku pomoć u publici, dok naša škola zbog udaljenosti i radnog dana  nije imala podršku sa tribina. Kako nam je preneo jedini naš navijač, administrativni radnik Nenad Steljić , atmosfera u samoj hali OŠ,, Jovo Kursula“, je bila usijana i naši igrači su bili pod velikim pritiskom na početku meča, što je i dovelo do olako primnjenog gola.Vodila se rovovska borba celo prvo poluvreme i na odmor se otišlo sa minusom od jednog gola. Moramo spomenuti i na trenutke sumnjivo suđenje i veoma česta isključenja naših igrača koja su unosila nervozu u naš tim. Sve sumnjive odluke  su naši igrači i stručni štab prevazišli i u nastavku se nihovo zalaganje isplatilo. Izjednačenje naših igrača je vodilo meče u još veću neizvesnost.

Zvižduk sudije je značio da ćemo pobednika dobiti izvođenjem penala. Došao je do izražaja naš golman Lazar Bošković sa dve sjajne odbrane  i fantastična realizacija penala Luke Bojanica, Branka Radenkovića…

Najbolji strelac turnira je Luka Bojanić sa 8 golova čime je dokazao da je vrstan strelac i velika nada ovog sporta.

Koristimo ovu priliku da čestitamo igračima i stručnom štabu na sjajnom uspehu. Nakon ovog takmičenja našu ekipu očekuje Okružno takmičenje gde im želimo puno uspeha!